تبلیغات

در تاریخ 13 اکتبر 2013 توسط

گروه امضا

برای دیدن تمام متن به ادامه مطلب بروید

شیراز سانگ: اولین کنسرت گروه «امضا» روز جمعه نوزده مهر در تالار «فارابی» دانشگاه هنر برگزار شد. این کنسرت در اصل یک جمع دوستانه و کوچک طرفداران موسیقی راک بود که با استقبال خوبی طی سانس به روی صحنه رفت.

یکی از نکات جالب برنامه این بود که با وجود اضافه شدن تعدادی صندلی به ردیف های سالن باز هم برخی به صورت ایستاده برنامه را تماشا کردند. پس از یک تاخیر سی دقیقه ای سانس اول کنسرت با ورود اعضای گروه آغاز شد. آنها ابتدا به خوش آمدگویی پرداختند و به تشریح سبک آثار و سابقه فعالیت های گروه پرداختند.

قطعه «آلزایمر» نخستین قطعه ای بود که با همخوانی حضار اجرا شد زیرا این اثر چندی پیش در فضای مجازی منتشر شده بود. در ادامه علاوه بر اجرای چند قطعه اینسترومنتال که در آنها اعضای گروه به تکنوازی می پرداختند ، قطعات «قاب عکس» ، «جاده» ، «مهره سوخته» و «امضا» و… نیز اجرا شدند. بخش پایانی برنامه نیز به قطعه «آوازه خون» اختصاص داشت که «فرزاد جلالی» و «وحید بهروان» اعلام کردند این اثر را به پدر موسیقی راک ایران «کوروش یغمایی» تقدیم می کنند و اسم این هنرمند با سابقه حاضرین را به وجد آورد.

تالار فارابی از کیفیت صدای بسیار ضعیفی برخوردار بود و صدای سازها و خواننده ها اصلا یکنواخت نبود. همچنین به دلیل هماهنگی نامطلوب و عدم تعلق جایگاه مناسب ، محل استقرار خبرنگاران به دفعات در طول برنامه تغییر می کرد.

وحید بهروان به عنوان رهبر ارکستر لحظاتی پس از سانس اول کنسرت به خبرنگار سایت «موسیقی ما» گفت: «خدا را شکر در زمان بلیت فروشی استقبال خوبی داشتیم و ناچار شدیم که تعدادی صندلی اضافه کنار ردیف های اصلی قرار بدهیم. همانطور که خودتان مشاهده کردید با این وجود برخی نیز برنامه را به صورت ایستاده تماشا کردند. این برنامه صرفا برای آزمون و خطا بود و اینکه به نقاط ضعف و قوت خودمان پی ببریم. کنسرت اول قطعا با نواقصی همراه است و به تمامی مخاطبان عزیز قول می دهیم برای کنسرت بعدی که در برج آزادی است این مشکلات را برطرف کنیم.»
گروه امضا یک سال و نیم پیش تشکیل شد. سبک اصلی ملودی ها و تنظیم پاپ – راک است و در مواردی به سبک «بلوز» نیز گرایش دارد. ترانه هایی با مضمون معضلات اجتماعی و بعضا عاشقانه را اجرا می کنند.

وحید بهروان (خواننده و گیتار الکتریک) ، «فرزاد جلالی» (خواننده و گیتار الکتریک) ، «شایان هاشملی» (کیبورد و پیانو) ، «محسن مهاجر» (هارمونیکا و گیتار الکتریک) و «گلبرگ پرویزی» (گیتار بیس) اعضای گروه امضا را تشکیل می دهند.

منبع: وسیقی ما – وحید لشکری

تبلیغات

کانال تلگرام شیرازسانگاز آخرین آهنگ ها بهره مند شوید...

تبلیغات

کانال تلگرام شیراز سانگ